השתלות שיניים

השתלות שיניים נחשב לאחד מסוגי הטיפול המורכבים והיקרים ביותר בתחום השיניים. 

הרי לא מדובר רק בעניין של אסתטיקה או להיות עם חיוך כובש יותר, אלא במקרה שמצריך טיפול כירוגי שהוא חובה לכל דבר ועניין! האם הגעתם למצב שאתם צריכים לבצע טיפול שכזה – אנו ממליצים לא לחכות איתו. 

אלא לבצע אותו כמה שיותר. מדוע? משתי סיבות עיקריות:

  • כאבים לא נעימים – אתם כרגע (ככל הנראה) במצב לא נעים, אולי זה בגלל שאתם הולכים לוותר על סטייק טוב כי יהיה לכם קשה ללעוס או ששוב ביליתם לילה קשוח ללא שינה בגלל הכאבים. כאב זה סבל, ולא שווה לחכות איתו אפילו דקה אחת מיותרת.
  • זה לא הולך להשתפר – לא מדובר בעוד כאב ראש או בטן, כאבי שיניים, שקשורים במיוחד להשתלות שיניים, הולכים להחמיר בכל רגע נתון, וזה לא רק שהולך לכאוב לכם יותר, אלא גם העובדה שהטיפולים יהיו הרבה יותר יקרים, מכאיבים ולא נעימים.

אצל מי הכי כדאי לבצע השתלות שיניים?

זוהי שאלה שנתקלים בה הרבה, כאן לא נמליץ על רופאים ספציפיים, אבל ההערכה הרוחוות בתחום טיפולי שיניים היא שצריך ללכת אימפלנטולוג. מה זה אימפלנטולוג? מדובר על רופא שיניים המשלב בין תחומי התמחות שונים, הכוללים חניכיים, שיוקים, מיקרוסקופ, לייזרים וכמובן גם כירורגיה. 

רופא זה יודע לבצע שתלים דנטליים באופן המקיף והאחראי ביותר, מהתכנון בעזרת המחשב ועד לשלב בו מתקינים את השתלים עצמם.

השתלות שיניים

כיצד זה בכלל עובד?

תהליך השתלות שיניים אינו פשוט בכלל, מדובר בהליך כירורגי לכל דבר ועניין, ברמת העיקרון, חשוב לדעתי שהשתלים הם למעשה תחליף לשורשים של השיניים שלנו. אתם לא תראו אותם ישר לאחר מכן, כיוון שהם מוברגים לתוך הלסת (נשמע קצת מרתיע, אך אם תגיעו לרופא איכותי וטוב – אין לכם ממה לחשוש). 

סיימנו עם ההברגה? נהדר! כל מה שהרופא כרגע צריך לעשות זה לבצע תפירה תוך כיסוי אזור השתלים בעזרת רקמת החניכיים (מורכבת מהעצם המכתשית). 

לאחר מספר חודשים, הגיע הרגע הגורלי והנהדר סוף סוף – על השתל הרופא המומחה ישתיל כיפת מתכת, וכעבור מספר שבועות, הוא יוכל להתקין את הכתר.

הרגע שאחרי: כאבים, נפיחויות ועוד

עברתם את הניתוח בהצלחה? זה הזמן קצת לנוח ולחזור לשגרה לאט לאט. הולכים להופיע כאבים אחרי השתלת שיניים (במיוחד לאחר ההרדמה כמובן), בשביל כך הרופא ירשום לכם מספר תרופות. ייתכן ותתקלו בדימום ובקושי מסוים לפתוח את הפה. וכמובן שגם נפיחות אחרי השתלת שיניים זה עניין שבשגרה. 

חשוב לדעת – גם אחרי הטיפול, יש להיות במעקב תמידי על עצמכם ועל השיניים. כי בכל זאת עברתם תהליך שאינו פשוט בכלל. נדירים המקרים בהם מתקיימת השתלת שיניים ללא כאבים בכלל.

עלות השתלת שיניים

השתלות שיניים הן אחד מההליכים היקרים ביותר,כמו כל טיפול רפואי, עלות השתלת שיניים משתנה בהתאם לרופא שתלכו אליו. באופן כללי, המחיר של שתל ישראלי בממוצע עומד על 2,500 עד 5,000 ש”ח, ואילו שתל תוצרת חוץ יכול להגיע לטיפה יותר. הרמת סינוס מגיע לטווחים גדולים יותר, בין 5,000 ועד 15,000 ש”ח! 

קיימים סוגי טיפולים של החלפת כל השיניים בטיפול אחד. אמנם מדובר בהליך ארוך אבל לעיתים הוא משתלם, כשהוא מגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים (ובמקרים מסוימים כמעט ל-70,000 ש”ח ללסת אחת).

סיכום מאמר השתלות שיניים

מקווים שהבנתם שתהליך של השתלות שיניים אינו פשוט בכלל. ואין באמת דרך “להתחמק מזה”. לכן, תמיד חשוב לשמור על השיניים שלכם, בשביל להימנע מטיפול כזה או דומה לו בעתיד. 

שאלות ותשובות בנושא השתלות שיניים

אודות הכותב

דנטל אונליין – מידע מקצועי ואיכותי עבור בריאותכם.

מגזין דנטל אונליין מספק את כל המידע החשוב ביותר בנושאים השונים: השתלות שיניים, טיפולי שיניים, הלבנת שיניים ועוד. כל המידע שמסופק באתר זה מבוסס על ידי מחקר מעמיק שביצענו. חשוב להדגיש שהקמת פלטפורמת ‘דנטל אונליין’ מטרתה להנגיש את המידע בתחום טיפולי השיניים בצורה המקצועית והאיכותית ביותר עבור הקוראים והגולשים מכיוון שמדובר בתחום רגיש ויקר כלכלית.

חשוב לדעת – התכנים של אתר דנטל אונליין אינם מהווים תחליף לייעוץ של רופא שיניים שיספק את המידע הרלוונטי ביותר עבורכם. 

נגישות