הלבנה בלייזר: כיצד מתבצע ההליך והאם הוא מסוכן?

הלבנה בלייזר, המכונה גם טיפול פוטודינמי, היא טכניקה להסרת צבע השיניים. זוהי אפשרות יעילה ובטוחה עבור אנשים שאינם מרוצים מצבע השיניים הטבעי שלהם.

הטיפול בלייזר נעשה על ידי חשיפת העור לפעימות אור עזות שהופכות אותו לרגיש יותר לאור. כאשר זה קורה, הפיגמנט בעור סופג אור בקלות רבה יותר והורס אותו. הגוף מגיב על ידי ייצור תאים חדשים ללא פיגמנט בתוכם.

הלבנה בלייזר היא טיפול לא פולשני הנחשב בטוח ויעיל לשיניים עם שינוי צבע בינוני של השיניים.

עלות הלבנה בלייזר

הלבנת שיניים בלייזר היא הליך דנטלי קוסמטי שהפך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות. ההליך נעשה באמצעות מריחת אור לייזר על השיניים להסרת כתמים והלבנתן.

עלות הלבנת שיניים בלייזר משתנה בהתאם לרופא השיניים, סוג הלייזר וגורמים נוספים כמו כמה שיניים מטופלות. עבור טיפול ממוצע אצל רופא שיניים, אתה יכול לצפות לשלם בסביבות $350-$600.

עלות הלבנה בלייזר תלויה גם בגורמים כמו מיקום, ניסיון של רופא השיניים וסוג הלייזר המשמש להליך.

חשוב לזכור שייתכן וטיפול זה אינו מכוסה בפוליסות ביטוח שיניים.

האם קיימים סיכונים בהליך הלבנה בלייזר?

כמה סיכונים של הלבנת לייזר כוללים: רגישות שיניים, עששת ונסיגת חניכיים. תופעת הלוואי של רגישות השיניים יכולה להימשך עד שישה חודשים לאחר ההליך. שתי תופעות הלוואי האחרות יכולות להימשך עד שלוש שנים לאחר ההליך.

תהליך הלבנת הלייזר הדנטלי אינו דורש זמן השבתה או כאב, אך הוא כרוך בכמה סיכונים. חשוב להיות מודעים לסיכונים אלו לפני שמחליטים אם בכלל לעבור תהליך זה או לא.

למה מבצעים הלבנת שיניים

הלבנת שיניים מתבצעת על מנת לשפר את מראה השיניים. ישנן סיבות רבות מדוע אנשים רוצים שיניים לבנות יותר, כולל:

-לשפר את הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלהם

-כדי לגרום לחיוך שלהם להיראות מושך יותר

הלבנת שיניים יכולה להתבצע במרפאת רופא השיניים או עם ערכה להלבנת שיניים ללא מרשם. התהליך אורך בדרך כלל פחות משעה וניתן לחזור עליו כל שישה חודשים כדי לשמור על בהירות השיניים.

האם כל אחד יכול לעשות הלבנה בלייזר?

הלבנה בלייזר היא הליך שנעשה על ידי רופא שיניים, בדרך כלל רופא שיניים קוסמטי. רופא השיניים ישתמש בלייזר כדי לשבור את פני השן ולשנות את הצבע של כל כתמים.

תהליך הלבנת הלייזר יכול להימשך בין ביקור אחד לארבעה אצל רופא השיניים שלך, תלוי עד כמה השיניים שלכם מוכתמות וכמה זמן אתם רוצים שהן יישארו לבנות. חשוב לזכור שגם הליכי הלבנת לייזר יכולים להיות יקרים כפי שמוזכר במאמר, ולכן חשוב לעשות את המחקר לפני קביעת תור לרופא השיניים.

התוצאות אינן מובטחות כי ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע עליהם כמו גיל, סוג עור, הרגלי חיים

לסיכום

טיפול שיניים הוא התרגול של מניעה וטיפול בעששת דנטלית, מחלות חניכיים והפרעות שיניים אחרות. רופא השיניים מאבחן את מצב השיניים והחניכיים ונותן טיפול הכרחי למניעה או תיקון של בעיות שעלולות להיות.

ניתן לראות את הביקוש לטיפולי שיניים כתוצאה ממודעות מוגברת לבריאות הפה ועלייה בעלות עבור סוגים אחרים של שירותי בריאות.

רוב האנשים מתעלמים מטיפול שיניים לעתים קרובות, אך זהו מרכיב מרכזי באורח חיים בריא. הפה האנושי מארח חיידקים רבים שעלולים לגרום לעששת ולמחלות חניכיים.

הדרך הטובה ביותר להבטיח בריאות שיניים טובה היא באמצעות צחצוח שיניים קבוע ושימוש בחוט דנטלי. בנוסף, חשוב לבצע בדיקות שיניים קבועות וניקוי מקצועי אצל רופא שיניים או שיננית.

חשוב לזכור שהלבנה בלייזר אינו תהליך הלבנת שיניים מהירה, הליך זה לוקח זמן ודורש סבלנות.

מגזין דנטל אונליין מספק את המידע המקיף ביותר בתחום טיפולי השיניים. רוצים להתייעץ עם רופא מומחה? לחצו כאן להשארת פרטים

מאמרים מומלצים מאותו נושא

אודות הכותב

דנטל אונליין – מידע מקצועי ואיכותי עבור בריאותכם.

מגזין דנטל אונליין מספק את כל המידע החשוב ביותר בנושאים השונים: השתלות שיניים, טיפולי שיניים, הלבנת שיניים ועוד. כל המידע שמסופק באתר זה מבוסס על ידי מחקר מעמיק שביצענו. חשוב להדגיש שהקמת פלטפורמת ‘דנטל אונליין’ מטרתה להנגיש את המידע בתחום טיפולי השיניים בצורה המקצועית והאיכותית ביותר עבור הקוראים והגולשים מכיוון שמדובר בתחום רגיש ויקר כלכלית.

חשוב לדעת – התכנים של אתר דנטל אונליין אינם מהווים תחליף לייעוץ של רופא שיניים שיספק את המידע הרלוונטי ביותר עבורכם. 

נגישות